Obiekt wyposażony w Technologie Plasmacluster

Jest to opracowana przez firmę Sharp unikalna technologia oczyszczania powietrza która usuwa i zobojętnia potencjalne alergeny, roztocza, wirusy i bakterie.

Przedszkole, w którym dzieci będą mogły swobodnie oddychać.

Zbliża się kolejny rok szkolny. Dla wielu rodziców największym stresem będą pierwsze tygodnie ich dzieci spędzone w żłobkach i przedszkolach. Nowe środowisko oraz naturalna niechęć maluchów do rozstania z rodzicami skutkują mniejszymi lub większymi problemami emocjonalnymi dzieciaków. Niestety, często ma to miejsce nawet w przypadku, kiedy nie jest to pierwszy rok posyłania dziecka do żłobka czy przedszkola. Negatywne emocje (płacz przy porannym rozstaniu, codzienna niechęć do przedszkola, etc.) z reguły związane są z niepewnością dziecka oraz poczuciem osamotnienia. Na szczęście jest to sytuacja przejściowa.

Wydaje się, że poważniejszymi problemami są te związane ze zdrowiem. W większości przypadków są to różnego rodzaju infekcje przenoszone poprzez powietrze i będące skutkiem kontaktu dzieci (oraz personelu) chorych i dzieci zdrowych. Uzupełnieniem z reguły są alergie związane z roztoczami kurzu domowego, zarodniami grzybów pleśniowych i pyłków.

Właściwa temperatura, odpowiednia ilość tlenu oraz troska o ogólną higienę pomieszczeń dla dzieci to niestety nie wszystko.

Kompletnie ignorowanym problemem wydaje się być utrzymywanie prawidłowej wilgotności w salach, w których przez kilka godzin dziennie bawią się dzieci. Zbyt niska wysusza śluzówki nosa i gardła,  naturalnie otwierając drogę do infekcji wirusowych. Zbyt wysoka może (szczególnie w połączeniu z wysoką temperaturą) powodować namnażanie się roztoczy, bakterii gnilnych czy pleśni.

Na szczęście istnieją już ogólnie dostępne rozwiązania wyżej wymienionych problemów. Inteligentne oczyszczacze powietrza Sharp Plasmacluster potrafią zadbać o te czynniki, które dotąd często były poza kontrolą:

• utrzymanie fizycznej czystości powietrza poprzez permanentną jego filtrację (z kurzu, pyłu oraz wszelkich unoszących się zanieczyszczeń mogących dotrzeć poprzez otwierane okna i drzwi);
  • utrzymywanie biologicznej czystości powietrza poprzez nasycanie go klastrami jonowymi (dezaktywującymi w powietrzu bakterie, wirusy oraz zarodniki pleśni, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo infekcji czy zajścia reakcji alergicznych u dzieci);
  • utrzymywanie prawidłowej wilgotności powietrza (inteligentne nawilżanie polegające na monitorowaniu i dobieraniu prawidłowej wilgotności w zależności od aktualnej temperatury panującej w pomieszczeniu).

Dodatkowymi cechami przemawiającymi za używaniem Inteligentnych oczyszczaczy powietrza Sharp Plasmacluster do ochrony zdrowia oraz poprawy komfortu dzieci w żłobkach i przedszkolach są:

• bezobsługowa praca (urządzenia są przystosowane do pracy 24h/dobę monitorując parametry powietrza i same dobierając odpowiednie programy jego oczyszczania i nawilżania);
  • olbrzymia wydajność (do 400m3/h oczyszczanego powietrza oraz do 730ml/h wody uwalnianej do powietrza podczas nawilżania);
  • referencyjne niski poziom hałasu (w trybie inteligentnym nie przekraczający 39dBA, dla porównania przeciętna lodówka domowa pracuje z głośnością 43dBA), dzięki czemu Inteligentne oczyszczacze – nawilżacze Sharp Plasmacluster doskonale sprawdzają się podczas snu dzieci.
Nasza kadra
Joanna Cywińska
pedagogika opiekuńczo-wychowawcza Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku, Animator zabaw dla dzieci
Karolina Śrama